Home  
Pondělí
15.7.2024
 
Teplota v 10:56 29 °C
 
Nejbližší vlak z Brna(hl.n.) 11:00
 
Další dnešní odjezdy
 
 
 

Bydlení a Chata Pod Ronovem
664 01 Babice n. Svitavou 210
Tel.: +420 603 453 791
E-mail: info@podronovem.cz   

(c) Kontura Design

Údolí Pod Ronovem - penzion, restaurace a koupaliště s tradicí od roku 1932

Údolí Pod Ronovem je atraktivní přírodní lokalita, která se nachází v lesním prostředí na hranici Chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Údolím protéká řeka Svitava a nad údolím se vypíná kopec Ronov, který nese jméno bývalého hradu Ronov ze 14. století.

Díky našim předkům se Údolí Pod Ronovem stalo jedinečnou turistickou atrakcí. Ve dvacátých letech minulého století zde vznikl ojedinělý rekreační areál koupaliště a hotelu s restaurací, který byl s velkým ohlasem a úspěchem provozován do druhé světové války. V poválečných letech byl areál zestátněn, a tak ztratil svou rekreační funkci a až do konce devadesátých let chátral.

Noví majitelé se rozhodli obnovit areál a zpřístupnit tuto rekreační lokalitu opět veřejnosti. Po pětileté náročné rekonstrukci se nyní začínají provozovat původní aktivity a jednotlivá zařízení areálu jsou postupně uváděna do provozu.

Jako první byl po opravách v roce 2005 uveden do provozu penzion s celoročním provozem a ubytovací kapacitou 31 osob.

Od jara 2007 je otevřena restaurace se sezonním provozem jak pro hosty penzionu, tak pro širokou veřejnost.

Poslední a zároveň nejnáročnější kapitolou je rekonstrukce koupaliště. Rekonstrukce zahrnuje nejenom zprovoznění zchátralých bazénů, ale také řadu technologických úprav a pomocných staveb tak, aby provoz vyhovoval současným náročným předpisům.

Údolí Pod Ronovem se tak opět stává vhodným místem k odpočinku, zábavě, ale i k ubytování návštěvníků firemních akcí v Brně. Areál je snadno dostupný, neboť kromě malebné řeky údolím prochází také silnice Brno - Adamov a železniční trať Brno - Česká Třebová. V těsné blízkosti areálu je železniční zastávka Babice nad Svitavou.

Vzhledem ke svému umístění má areál výborné dopravní spojení z Brna (8 km) - cesta z brněnského hlavního nádraží trvá vlakem pouhých 15 minut, cesta autem z brněnského centra pak 25 minut. Snadno dostupná jsou také všechna atraktivní místa Moravského krasu, ať autem nebo prostředky hromadné dopravy.

Díky výše popsaným skutečnostem se stává Údolí Pod Ronovem vyhledávaným místem pro rekreaci, sportovní vyžití, pro ubytování návštěvníků Brna a Moravského krasu, místem pro občerstvení cyklistů, turistů i rybářů, výchozím místem pro pěší výlety v okolí, místem pro pořádání rodinných či podnikových oslav a večírků.

V roce 2010 jsme odkoupili od Českých drah zchátralou rekreační chatu, která je v údolí asi 50 metrů od penzionu. Chatu jsme zrekonstruovali a s kapacitou 8 osob jsme ji v roce 2011 uvedli do provozu.

decor00decor01decor02decor03decor04decor06decor07decor08decor09decor10 t