Home  
Pondělí
24.6.2024
 
Teplota v 01:45 13.8 °C
 
Nejbližší vlak z Brna(hl.n.) 05:06 jezdí v pracovní dny
 
Další dnešní odjezdy
 
 
 

Bydlení a Chata Pod Ronovem
664 01 Babice n. Svitavou 210
Tel.: +420 603 453 791
E-mail: info@podronovem.cz   

(c) Kontura Design

Odkazy

Alexandrova rozhledna nad Adamovem

Alexandrova rozhledna se nachází nad údolím řeky Svitavy u Adamova. Byla postavena v roce 1888 rakouským turistickým klubem. K rozhledně se dostanete od nás nejlépe procházkou (nebo na kole) z Babic po turistické značce. Nádherný výhled do údolí. Vzdálenost od penzionu 5 km.

Brněnská přehrada

Brněnská přehrada, místními nazývaná "Prygl" a její okolí patří k oblíbeným místům v každém ročním období.

Blízký hrad Veveří, každoroční oňostrojové přehlídky, zimní bruslení, letní projížďky na lodích,... Vzdálenost od penzionu 22 km.

Zámek Rájec nad Svitavou

Celý zámek je architektonickým skvostem, jediným svého druhu na Moravě. Rozsáhlý přírodně-krajinářský park. Vzdálenost od penzionu 20 km.

Boskovice

Četné turistické cíle (hrad, židovská čtvrť, zámek, zámecký skleník, parky,...), kultura ve městě, koncerty, muzea,... Vzdálenost od penzionu 37 km.

Zřícenina hradu Ronov

Čitelný reliéf hradu Ronov, s několika menšími útržky zdiva, leží v nevýrazném výběžku do záhybu silnice mezi Adamovem a Útěchovem.

Vzdálenost od penzionu 2km.

Hrad Špilberk

Hrad Špilberk vytváří už více než sedm staletí výraznou dominantu města Brna. Muzejní expozice včetně kasemat si každoročně prohlédne více než sto tisíc návštěvníků.

V letních měsících ožívají i hradní nádvoří a další prostory různými kulturními vystoupeními, koncerty, divadelními představeními i historickými výjevy. Z vyhlídkového ochozu nárožní věžice se návštěvníkům nabízí i ojedinělý pohled na město Brno a jeho okolí. Vzdálenost od penzionu 15 km.Hvězdárna a planetárium Mikuláše Koperníka v Brně

Hvězdárna a planetárium Mikuláše Koperníka v Brně se nachází prakticky v centru města, v malebném parku na Kraví hoře. Je proto snadným a bezesporu atraktivním cílem pro turistické výpravy, školní výlety i jednotlivce. Vzdálenost od penzionu 17 km.

Blanensko

Informační server o dění na Blanensku, regionální zprávy.

Region Blansko

Jen málo turistických lokalit v České republice nabízí tak unikátní spojení historických, kulturních a technických památek s množstvím přírodních zajímavostí jako právě oblast Blanska a Moravského krasu.Přijďte se sami přesvědčit o zajímavostech a krásách blanenského regionu, které vyzývají k toulkám v každém ročním období.Jezdecký areál Panská Lícha

Jezdecký areál se nachází v lesním prostředí mezi brněnskými částmi Lesná a Soběšice. Jezdecká škola, kurzy jízd na koni. Vzdálenost od penzionu 8 km.

Křtiny

Křtiny patří k našim nejstarším poutním místům. Podle starého vyprávění ve zdejším údolí křtili svatí Cyril a Metoděj a jejich žáci. Proto i starobylý název: Vallis baptismi - údolí křtu - Křtiny. Jedinečný barokní kostel a v těsné blízkosti křtinský zámek. Vzdálenost od penzionu 14 km.

Skiareál Hořice

Lyžařský areál se nachází nedaleko krajského města Brna v městské části Blansko - Hořice. K dispozici jsou 2 vleky s talířovými unášeči a s regulací rychlosti. Toto ocení především lyžaři začátečníci při nástupu na vlek. Horní vlek délky 320 m umožní sportovní vyžití náročnějším lyžařům, dolní vlek délky 200 m je určen pro méně náročné. Všechny sjezdovky jsou upravovány rolbou, nové technické zasněžování umožňuje vysněžení celého areálu. Vzdálenost od penzionu 17 km.

Moravské zemské muzeum v Brně

Moravské zemské muzeum, druhá největší a zároveň druhá nejstarší muzejní instituce v ČR. Ve svých sbírkách uchovává přes 6 milionů předmětů, které představují cenný materiál z oborů přírodních a společenských věd. Kromě sbírkotvorné a vědecko výzkumné práce pořádá muzeum výstavy, přednášky, exkurze,... Stálé expozice: Dietrichsteinský palác, Biskupský dvůr, Palác šlechtičen, Pavilon Anthropos, Mendelianum, Památník Leoše Janáčka. Vzdálenost od penzionu - vše do 20 km.Huť Františka

Nachází se při silnici Adamov-Olomučany(Křtiny), u osady Josefov. Huť Františka je nejstarší dochovanou hutí ve střední Evropě. Dominantní stavbou je zde zachovaná dřevouhelná železářská pec o výšce 10 metrů se základnou o rozměrech 12x12 metrů. Spolu s budovou modelárny z počátku 19. století, hutním hostincem Švýcárnou a několika dalšími stavbami byla v roce 1971 vyhlášena jako první technickou rezervací v tehdejším Československu. Součástí areálu jsou ještě dvě obnovené pece a areál pokusné tavby železa v tzv. domácích pecích. Areál je volně přístupný a průchozí, v bývalé budově modelárny je umístěno muzeum železářství. Vzdálenost od penzionu 8 km.

Aquapark Vyškov

Návštěvníci vnitřní kryté části Aquaparku, jež je v provozu celoročně, ocení především sekci zábavních atrakcí na ploše přes 300 m2. Patří k nim masážní lavice, dnový vzduchový rošt, vodní chrlič, dětský vodní hřib, bazén pro nejmenší v podobě hradu, divoký kanál či vzduchová masážní lůžka a dva tobogány v délce 44 a 90 metrů. Nechybí zde ani klasický 25metrový bazén. Vzdálenost od penzionu 35 km.

Jeskyně Výpustek

Nejbližší jeskyně od našeho penzionu, která byla zpřístupněna veřejnosti teprve na podzim 2007. Rozkládá se přímo pod Babicemi. Patří mezi nejvýznamnější jeskynní systémy Moravského krasu. Labyrint temných chodeb a dómů byl vytvořen ponorovou činností Křtinského potoka. Vzdálenost od pezionu autem 10 km, pěšky 6 km.

Arboretum Křtiny

Nejstarší a největší zařízení tohoto druhu v Moravském Krasu. Nacházeí se u silnice mezi obcemi Křtiny a Jedovnice. Rozloha arboreta je 23 ha, zabírá louky kolem potoka, přilehlé části lesních svahů a součástí je i rybník. Evidováno je zde 800 taxonů dřevin, z toho je přes 200 druhů, kříženců a kultivarů vrb, což je jedna z rarit této unikátní sbírky. Vzdálenost od penzionu 17 km.

Rozhledna Podvrší u Veselice

Nová rozhledna u Blanska. Vyhlídkový ochoz se nachází v nadmořské výšce 621 m n.m., schodiště k němu má 168 schodů. Z ochozu je návštěvník rozhledny odměněn pohledem na celé území CHKO Moravský kras, ze vzdálenějších míst uvidí mimo jiné např. elektrárnu Dukovany nebo Pálavské kopce. Vzdálenost rozhledny od penzionu 23 km.

Rybníky v Jedovnicích

Obec Jedovnice se nachází na křižovatce cest Brno, Blansko, Vyškov, Prostějov a je známá jako centrum rekreace a vodních sportů. Milovníci vodních sportů i duševní rekreace určité ocení podmínky, které jim poskytne k rekreaci rybník Olšovec (42 ha) o průměrné hloubce 2,5 metrů,který slouží k rekreaci, koupání,vodním sportům a rybolovu.Je zde ještě dalších 5 rybníků menších rozloh. Vzdálenost od penzionu 24 km.

Město Brno

Oficiální stránky města Brna. Vzdálenost od penzionu do centra města 15 km.

Termální lázně v Laa (Rakousko)

Ponořte se do světa plného vody, tepla, světla a hudby. Vodopády, výřivky, barevné světelné paprsky a jemná podvodní hudba očarují Vaše smysly. Vzdálenost od penzionu 75 km.

Brněnské výstavy a veletrhy

Popis akcí probíhajících na brněnském výstavišti. Vzdálenost od penzionu 19 km.

Kultura v Brně

Programy divadel, kin, koncertů, galerií a muzeí v Brně. Vzdálenost od penzionu do centra 15 km.

Sportovní vyžití v Blansku

Provozovatelé nabízí letní koupaliště, aquapark, krytý bazén, lázně, saunu, solárium, fit-centrum. Vzdálenost od penzionu hezkou cestou na kole 10 km, autem 17 km.Rozhledna Babí lom u Lelekovic

Rozhledna leží na jižním vrcholu Babího Lomu nad Lelekovicemi.

Dostanete se k ní z obce Lelekovice, kde se budete držet červené turistické značky. Rozhledna je volně přístupná. Vzdálenost od penzionu 12 km.Automotodrom Brno

Silniční závodní okruh. Vzdálenost od penzionu 27 km.

Dopravní podnik města Brna

Síť městské hromadné dopravy v Brně. Tramvaje, trolejbusy, autobusy i lodní doprava na Brněnské přehradě.

SpeleoPro s.r.o.

Společnost zabývající se organizací společensko - kulturních a hudebních programů dále pak organizací a realizací komerčních sportovních aktivit v Moravského krasu.Vila Tugendhat, Brno

Stavba, která určila nová měřítka moderního bydlení a patří k základním dílům světové moderní architektury. V roce 2001 byla vila Tugendhat zapsána do listiny UNESCO. Vzdálenost od penzionu 14 km.

Město Brno

Stránky věnované Brnu. Vzdálenost do centra města od penzionu 15 km.

Technické muzeum v Brně

Technické muzeum v Brně prezentuje ve třinácti stálých expozicích vývoj vědy a techniky. Součástí rozptýlené expozice je věžní hodinový stroj, historická stereovize, historická vozidla, vodní motory, parní motory, letecká historie, expozice "Železářství", dále "Kovolitectví", "Nožířství", technická herna a mnoho dalšího. Vzdálenost od penzionu 17 km.

Nový hrad u Adamova

Velmi romatické a hezké místečko. Člověk si může chvilku připadat jako ve skutečném středověku pokud se nechá unést kulisami okolo sebe. Dostanete se sem z Adamova kolem řeky po turistické značce. Vzdálenost od penzionu 7 km.

Kostel ve Vranově u Brna

Vranov u Brna je známým a hojně navštěvovaným Mariánským poutním místem, jehož historie sahá až do 13. století. Nachází se uprostřed krásné přírody asi 12 km severně od Brna v místech, kterým se dříve říkalo "Moravské Švýcarsko". Zážitkem je prohlídka kostela a vyhlídka z jeho ochozu. Vzdálenost od penzionu 10 km.Westernové městečko Boskovice

Westernové městečko Wild West Boskovice je zábavný přírodní park vybudovaný v areálu bývalého pískolomu, který věrně připomíná přírodní scenérie z dobrodružných filmů. Divoký západ ve skutečném provedení předvádí všem návštěvníkům obyvatelé této jedinečné turistické atrakce. Vzdálenost od penzionu 45 km.ZOO Brno

Zoologická zahrada v Brně. Vzdálenost od penzionu 20 km.